Serwis sprzętu

Prowadzimy autoryzowany serwis sprzętu nurkowego, gwarantujemy fachowość oraz ekspresowe terminy napraw i przeglądów.

Pamiętaj o corocznym przeglądzie sprzętu! Bezpieczeństwo to nasz priorytet! Nie pozwólmy, aby fascynacja podwodnym pięknem, rozminęła się z dbałością o to, co pod wodą pozwala nam na zachowanie czynności życiowych..!

  • Butla wymaga nie tylko legalizacji, ale także corocznego przeglądu wnętrza w celu sprawdzenia, czy w butli nie zbiera się wilgoć i czy nie uległa korozji.
  • Jacket musi mieć regularnie sprawdzane zawory oraz inflator niskiego ciśnienia. Trzeba również wypłukać worki jacketu specjalnym płynem do dezynfekcji.
  • W pierwszym stopniu automatu oddechowego, co rok powinno wymieniać się spiek węglowy (filtr poprzez który podawane jest powietrze z butli). Zabrudzony może spowodować słabszy przepływ powietrza lub awarię automatu! Drugi stopień musi cyklicznie być oczyszczany z piasku i innych zanieczyszczeń..! Reasumując: techniczny serwis automatu polega na wymianie wszystkich elementów przewidzianych przez producenta do wymiany! Tylko taki zabieg gwarantuje nam niezawodność automatu, który pozwala nam oddychać pod wodą! Dodatkowo, muszę zaznaczyć, że tylko wtedy /przy corocznym serwisie/ producent uwzględnia wieczystą gwarancję dla pierwszego właściciela!
  •  Nie zapomnij o O-ringach! Trzeba je wymieniać nawet jeśli wydają się być nie zniszczone!

 

Nie pozwólmy aby potwierdziło się twierdzenie: „Mądry Polak po szkodzie…”